BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Politike

“Ramën e trembin...”/ Aleksandër Biberaj zbulon skenarin si mund të rrëzohet qeveria dhe ka një thirrje për Metën dhe Berishën: Të bllokohen...

“Ramën e trembin...”/ Aleksandër Biberaj zbulon skenarin

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aleksandër Biberaj ka deklaruar se qeveria e kryeministrit Edi Rama rrëzohet vetëm me protesta të përditshme dhe të përjavshme, pasi kreu i qeverisë “është frikacak”.

Në një analizë të tij për situatën politike në vend, Biberaj në prononcimin për Neës24 tha se opozita duhet të bllokojë portet e aeroportet në skenarin e protestave.

“Vë re që Berisha po qartësohet për këtë situatë, u bë në 7 korrik një provë gjenerale, nuk duhet të kishte gjithë këtë kohë të gjatë për te mitingu i 12 nëntorit, duheshin protesta të përditshme, të përjavshme për ta përmbysur.

Besoj se opoztia ka nxjerrë mësime e do konkludojë, është kollaj për ta rrëzuar

Qasja, blloko portet, aeroportet gjithcka për një javë që të zhbllokosh atë që ka bllokuar Rama për 10 vite.

Blloko cdo aktivitet në këtë vend, kështu kanë ndodhur revolucione në gjithë botën jo duke cuar qirinj apo flamuj te kryeministria.

Protesta non stop dhe populli është gati.Për mua Berisha e Meta duhet të marrin përgjegjësi si drejtues te opozitës. Nëse s’e bëjnë të hapin krahun, është përgjegjësi shumë e madhe.

Ka frymë revolucioni, pardje kur ndodhi ngjarje një fjalë e Berishës e do shikoje një Shqipëri tjetër por Berisha u ngrit në përgjegjësinë që i takon, e amortizoi, qetësoi situatën, por ka një pakënaqësi të jashtëzakonshme.

Cdo ditë që rri Rama në pushtet dëmi që i bëhet këtij vendi është i jashtëzakonshëm.Rama është shumë frikacak problemi është që ne nuk i kemi treguar akoma cfarë jemi në gjendje të bëjmë.

Protestat mund ta trembin, po foli populli s’ka qeveri që reziston. Populli ka rrëzuar junta e diktarura, por Rama s’ka parë akoma, i them Ramës që akoma ske parë ti rezistencë popullore”, u shpreh Biberaj.