BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x
BREAKING NEWS

Berishës i vijnë sinjale të këqija, prokuroria në presion nga amerikanët për arrestimin e tij, dyshi i ambasadës vizitë blic në selinë e PD

Berishës i vijnë sinjale të këqija, prokuroria në
x

Politike

“Ramës dhe Bashës i duhet vendosur kufi”, irritohet keq Shehi dhe ka një kërkesë për Lindita Nikollën

“Ramës dhe Bashës i duhet vendosur kufi”, irritohet keq

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi është acaruar nga replikat që shkëmbyen sot në Kuvend kryeministri Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha.

Ai i kërkoi Lindita Nikollës që të vendosë një kufi në replikat mes Ramës dhe Bashës në seancat që do të vijnë.

“Të them edhe unë nja dy fjalë për procedurë. Unë nuk mund t’ju jap mend, por një këshillë të vogël. Kemi gjithë mëngjesin këtu, kryetari i opozitës dhe kryeministri bëjnë replikë.

Bëjnë shumë mirë, por replika nuk mund të jetë pa fund, duhet një farë kufiri. Unë e kuptoj dëshirën për të folur, se edhe unë jam pak llafazan. Mirëpo ka një kufi kjo. Ata të kenë mundësi të flasin sa të duan, por jo pafundësisht.

Këto janë njerëz që kanë edhe hapësira të tjera. Kjo punë po teprohet, javë për javë”, tha Shehi.

Më të lexuarat