Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Ramës do i jap dekoratën e lartë “Urdhri i Skënderbeut”, ndërsa Bashës jo sepse...’, Meta batuta në konferencë: Monika i ka dhënë besën Lulit!

Postuar: 11/09/2019 - 18:40

Konferencën me gazetarët, Presidenti Ilir Meta ka vendosur ta mbyllë me batuta për krerët e politikës shqiptare, kryeministrin Edi Rama dhe krerët e opozitës Lulzim Basha e Monika Kryemadhi.

I pyetur nëse është “ndjerë xheloz”, për pritjen që iu bë Ramës në Skrapar, Meta nuk kurseu batutat. “Që unë të bëhem xheloz, këtë s’e pranon as Edi Rama”.

Meta premtoi se nëse Shqipëria do të arrijë të çelë negociatat me BE-në, ai do të vlerësojë kryeministrin Rama me dekoratën e lartë “Urdhri i Skënderbeut”.

“Zotit Basha nuk i jap dekoratë se ka braktisur institucionet, as Monikës se i ka dhënë besën Lulit”, përfundoi Meta.

Batutat e presidentit Meta:

Që unë të bëhem xheloz për Edi Ramën, këtë se pranon as Edi Rama, ju i dini kontributet e mija për Edin. Madje edhe disa diplomatëve u kam thënë “Ore mos ma merrni në qafë edin”. Unë të jem xheloz, unë i jap dekoratë Edit, vetëm të marrë çeljen e negociatave, unë do t’i jap dekoratën le të mos e pranojë. Madje do t’i jap Urdhrin e Skënderbeut. Unë kam ikur nga kryeministër vetëm për të mos penguar marrëdhëniet e Shqipërisë me BE.

Kështu që dekoratën bëhuni gati, në daç të vijë n’daç të mos vijë. Zotit Basha nuk i jap dekoratë se ka braktisur institucionet, as Monikës se i ka dhënë besën Lulit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 23:59

Prej kohësh flitet se Basha është finacuar nga Xhorxh Soros në Universitetin e Uhtretit në Belgjikë.

Postuar: 16/09/2019 - 23:16

Deputeti socialist Alket Hyseni tha se brenda pak javësh do të nisë punën SPAK.

Postuar: 16/09/2019 - 22:55

Kryeministri Edi Rama ka mohuar se do të japë dorëheqjen nëse negociatat me Bashkimin Europian nu

Postuar: 16/09/2019 - 22:40

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj teksa komentoi procesin e hapjes së negociatave tha se kanc

Postuar: 16/09/2019 - 22:34

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i ka dalë në "mbrojtje" presidentit Il

Postuar: 16/09/2019 - 22:28

Ish deputeti i PD-së, Ervin Salianji, është përplasur ashpër në debat me botuesin e “Shqipt

Postuar: 16/09/2019 - 22:25

Avokat Spartak Ngjela ka bërë një koment të gjatë në rrjetet sociale për psikologjinë e krimit dh