BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Politike

"Ramës i interesoi vetëm që të vinte në pushtet", Dyrnjaja reagon për hetimin e 21 janarit: Politika nuk është e interesuar që kjo çështje të zbardhet

"Ramës i interesoi vetëm që të vinte në

Analisti Denis Dyrnjaja tha në studion e emisionit “Të Paeskpozuarit” se çështja e 21 janarit ku u vranë 4 shtetas, është përdorur dhe po përdoret politikisht nga politika. Ai fajësoi të dyja palët, pozitën dhe opozitën se janë të interesuar që kjo çështje të mos zbardhet. “Katër viktimat vriten çdo 21 janar, kur teatri politik vihet në skenë dhe Rama me karafilin e përmotshëm, që freskohet çdo 21 janar dhe thjesht ndërrohen figurat që i rrinë nga pas.

"Edhe pse ngjan si ironi, kjo ngjarje ka degraduar deri në këtë pikë, sa duket si komendi nga pikëpamja politike. Pse duhet të kujtohet sot partia që ka 10 vite në pushtet për të rihapur një çështje që kishte mundësi ta shtynte fort politikisht për t’u hetuar. Ajo është përdorur politikisht, u intereson palëve që të ishte vetëm në rrafshin politik, jo në atë ligjor, siç duhej të ishte. Praktikisht Ramës i interesoi vetëm që të vinte në pushtet, e përdori, u dha dëmshpërblimin, kujt dëshiroi që ta merrnin, ndërsa familja Nika ka treguar dinjitet duke refuzuar çdo lloj shpërblimi, përveç të vërtetës. E vërteta nuk blihet me para dhe kjo është nga aktet më dinjitoze njerëzore, pa dashur të fyej familjet e tjera që kanë pranuar shpërblimin nga qeveria që, gjithsesi, edhe ato duan drejtësi.

E sigurt është që ka dy palë që vënë në dyshim audion e nxjerrë nga kolegu Artan Hoxha. Ministri i Drejtësisë, Manja që nuk ishte i sigurtë për autenticitetin dhe kryetari i PD-së, Berisha që tha menjëherë se është e manipuluar. Pra shohim një pikë takimi mes palëve kundërshtare dhe kjo të bën të kuptosh se politika nuk është e interesuar që kjo çështje të zbardhet”-tha Dyrnjaja.

 

Më të lexuarat