BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Politike

“Ramës nuk i duhet Presidenti për pushtet”, Monika Kryemadhi befason me deklaratën e saj: Kjo është pika kyçe! Ai do të...

“Ramës nuk i duhet Presidenti për pushtet”, Monika

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mendon se Edi Ramës nuk i duhet presidenti për pushtet apo për të uzurpuar të gjitha pushtetet, por për të noterizuar disa iniciativa antishqiptare që pritet të shfaqen së shpejti.

Sipas kryetares së LSI, vendit i duhet më shumë një president patriot sesa politikan për të shmangur këto iniciativa të kryeministrit.

“Mendoj që në postin e presidentit duhet të jetë një patriot sesa një politikan. Sot roli i presidentit ka rëndësinë për të noterizuar iniciativat antishqiptare të zotit Rama. Kjo është pika kyçe. Nuk është çështja e pushtetit. Unë uroj që të mos jetë kështu. Çështja e presidentit është komplekse. Për mua, më shumë se politikan, duhet patriot. Ilir Meta politikan është 65 ligje ka kthyer për shkelje dhe parlamenti i ka rrëzuar. Që nga investimet strategjike të cilët nuk e marrin investitorët e vërtetë”, u shpreh Kryemadhi në Debat.