Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rasti Gruevski edhe në Shqipëri? Rama paralajmëron: Ja çfarë pritet të ndodhë

Postuar: 13/11/2018 - 22:36

Një gjykatë maqedonase lëshoi mbrëmë një urdhër-arresti ndaj ish-kryeministrit Nikola Gruevski, i cili nuk u paraqit për të vuajtur dënimin me burg nën akuzë për shpërdorim detyre.

Kryeministri Rama u pyet se nëse rasti Gruevski do të ndodhë në Shqipëri.

Ai u përgjigj se deri në pranverë institucionet e reja do të jenë në këmbë.

Më pas ka ndërhyrë edhe gazetari Veliu duke thënë nëse e ka fjalën për SPAK’un.

 “Unë besoj se deri në pranverë institucionet e reja do të jenë në këmbë dhe do fillojë lufta kundër krimit”, tha Rama

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/05/2019 - 14:45

Në Tiranë po mbahet konferenca 'Për sigurinë në Ballkan', organizuar nga qendra George. C Marshall.

Postuar: 22/05/2019 - 14:07

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta për suksesin e reformës në Drejtës

Postuar: 22/05/2019 - 14:01

Presidenti Ilir Meta, ka lëshuar mesazhe të forta për politikën shqiptare.

Postuar: 22/05/2019 - 13:37

Ditën e sotme është zhvilluar në Gjykatën e Tiranës seanca e parë e padisë për shpifje e kryemi

Postuar: 22/05/2019 - 13:22

Deklararat e presidentit të Shqipërisë ditën e sotme ishin me tone të ashpra dhe gati- gati me nj