BREAKING NEWS

Meta i përgjigjet ultimatumit të Gramoz Ruçit/ Presidenti propozon emrin e radhës për kreun e KLSH, kush është pedagogu i njohur i Drejtësisë

Meta i përgjigjet ultimatumit të Gramoz Ruçit/ Presidenti
x

Politike

Rasti Gruevski edhe në Shqipëri? Rama paralajmëron: Ja çfarë pritet të ndodhë

Rasti Gruevski  edhe në Shqipëri? Rama paralajmëron: Ja

Një gjykatë maqedonase lëshoi mbrëmë një urdhër-arresti ndaj ish-kryeministrit Nikola Gruevski, i cili nuk u paraqit për të vuajtur dënimin me burg nën akuzë për shpërdorim detyre.

Kryeministri Rama u pyet se nëse rasti Gruevski do të ndodhë në Shqipëri.

Ai u përgjigj se deri në pranverë institucionet e reja do të jenë në këmbë.

Më pas ka ndërhyrë edhe gazetari Veliu duke thënë nëse e ka fjalën për SPAK’un.

 “Unë besoj se deri në pranverë institucionet e reja do të jenë në këmbë dhe do fillojë lufta kundër krimit”, tha Rama