Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Reagon ashpër PD: Ja pse Rama urdhëroi dhunimin e dy studenteve

Postuar: 22/10/2018 - 19:14

Dy vajza janë nxjerrë me dhunë nga mbledhja ku kryeministri Edi Rama po fliste me një grup nxënësish ekselentë.

Kjo ka bërë që të reagojë edhe Partia Demokratike.

Përmes një deklarate për mediat PD thekson se dhuna ndaj vajzës u urdhërua nga Rama, pasi këtij të fundit iu prish shfaqja e radhës që ishte organizuar nga vetë ai.

Reagimi i plotë:

Partia Demokratike dënon dhunën e ushtruar me urdhër të Kryeministrit Rama në takimin me nxënësit e ekselencës.

Prishja e shfaqjes dhe skenarit të propagandës me regjizor Ramën e nervozoi atë duke urdhëruar dhunë ndaj vajzave studente.

Urdhri për përdorimin e dhunës ndaj studentëve protestues, arroganca, fyerja, poshtërimet e Kryeministrit ndaj studentëve dhe shqetësimeve të tyre janë të patolerushme dhe të dënueshme.

Shprehim shqetësimin e madh për mënyrën, se si fryma e dhunës po bëhet modeli i promovuar nga Kryeministri në publik dhe në media.

Keqardhje për sjelljen e nënshtruar të auditorit në sallë, dëshmi se më shumë se studentë ekselentë, mesa duket kishte fresh-istë të indoktrinuar. Indiferenca e drejtuesve të Universiteteve Publike dhe pedagogëve ndaj dhunimit të studentëve është një tregues i qartë se universitetet janë vasale të Qeverisë.

Shprehim shqetësimin për censurimin e këtij incidenti nga shumica e mediave, sepse Kryeministri nuk do vononte t’u kujtonte burgun.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 11:57

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka bërë sot bilancin e ambasadorëve të akredituar në vendin tonë.

Postuar: 17/11/2018 - 11:46

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili  e cilëson projektbuxhetin e qeverisë për

Postuar: 17/11/2018 - 11:36

Nga Shkodra sot  kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi duke dhënë kështu lajmin se partia e saj

Postuar: 17/11/2018 - 11:27

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një takim me LRI-në e Shkodrës ka sulmuar ashpër kryeminis

Postuar: 17/11/2018 - 11:17

Protestës së banorëve tek Unaza e re, paraditen e sotme i janë bashkuar edhe deputetë të opozitës

Postuar: 17/11/2018 - 10:55

Zëvendës kryetari i LSI-së Luan Rama ka ironizuar në ditën e çlirimit të Tiranës Mid’hat Fr

Postuar: 17/11/2018 - 10:30

Avokati Spartak Ngjela tronditi dje opinionin publik duke e lidhur presidentin Ilir Meta me arrat