Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Reagon deputeti për aksionin: Këta të vrasin edhe në gjumë, fshehin autorët dhe bëjnë show

Postuar: 14/09/2018 - 13:29

Ngjarja e ndodhur në orët e para sot në fshatin Rremas të Divjakës, ku gjatë aksionit blic të RENEA-s mbeti i plagosur edhe një i moshuar në banesën e tij, ka sjellë reagimin e deputetit të PD, Ervin Salianji.

Ndërsa poston foto nga dhoma e të moshuarit dhe krevatit të tij të gjakosur, deputeti akuzon policinë se me operacione të tilla bëjnë show dhe fshehin autorët e vërtetë të krimit.

Reagimi:

Këta të vrasin dhe në gjumë!

Drejtuesit e policisë të tredhur nga krimi dhe të përdorur politikisht nga aleatet e krimit në qeveri, të pafuqishëm për të luftuar krimin dhe bandat bëjnë show me sirena dhe Renea nëpër fshatrat e Shqipërisë.
Sot që policia e shtetit nuk zbulon autorët e krimeve por i fsheh ata gjen kohën për të goditur në gjumë një të moshuar 77 vjeçar në fshatin Rremas të Lushnjes. Po aq kriminale sa ngjarja është shtrembërimi i të vërtetes nga policia dhe përpjekja per ta shitur si operacion kunder krimit.
Fotot brenda shtepise tregojne qarte qe i moshuari eshte goditur brenda shtepise, ne krevat, nga distanca e larget çka e rrëzon pretendimin e policisë.

Prandaj çlirimi i qeverisjes nga kthetrat e krimit nëpërmjet vetingut është mision historik. Policia duhet të jetë në shërbim të qytetarëve, jo kunder qytetareve dhe ne ndihme te krimit!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 14

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 10:20

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi ditën e djeshme se vala e arrestimeve maqedonase do të mbërrijë së shpejti edhe në Shqipëri.

Postuar: 15/11/2018 - 10:10

Vendet partnere kanë përshëndetur vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda, e cila dënoi bandën e

Postuar: 15/11/2018 - 10:00

Ndërkombëtarët kanë rritur presionin ndaj presidentit Ilir Meta sa i takon debatit për emërimin e

Postuar: 15/11/2018 - 08:47

Ditën e djeshme u përmbush amaneti i fundit i shkrimtarit, publicistit, politikanit të shquar Mid

Postuar: 15/11/2018 - 08:46

Dihet se politikanët lëvizin me automjete të shtrenjta dhe se Kuvendi i Shqipërisë do të shpenzoj

Postuar: 15/11/2018 - 08:30

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama e ka nisur me publikimin e një video të pamjeve nga Shkodra,

Postuar: 15/11/2018 - 08:12

Ditën e djeshme është çelur Panairi i Librit në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.