Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Reagon gazetari amerikan që nxorri faktet për Gërdecin: Kam kënaqësinë të them se Shkëlzen Berisha...

Postuar: 18/03/2019 - 17:44

Gazetari i cili nxorri faktet për Gërdecin, Guy Lawson në një intervistë ekskluzive për dritare.net ka deklaruar se Shkëlzen Bersha e ka humbur gjyqin në Gjykatën e Floridas.

Për këto akuza, Shkëlzen Berisha ka ngritur një padi kundër autorit në një gjykatë në Florida, padi që u rrëzua pak kohë më parë. Ndërkohë, Berisha e ka apeluar këtë vendim të gjykatës.

Lawson shprehet se, hetimi i plotë do të nxjerrë në shesh të vërtetën, dhe kush ishte i përfshinë në tragjedinë e Gërdecit.

“Kam kënaqësinë të them se Shkëlzen Berisha e ka humbur gjyqin, duke justifikuar raportimin tim gjatë gjithë vitit për ngjarjet që rrethojnë tragjedinë në Gërdec, por vendimi është aktualisht në apel, prandaj nuk mund të komentoj plotësisht deri në momentin ligjor kur procedurat të jenë të plota.

 Në këtë përvjetor zemra ime bashkohet me familjarët e viktimave të Gërdecit dhe shpresoj se libri im do të kontribuojë në përpjekjen për të sjellë para drejtësisë ata që shkaktuan atë fatkeqësi humanitare. 

Unë vazhdoj të besoj se një hetim i plotë dhe i sinqertë është urgjentisht i nevojshëm për të zbuluar të vërtetën e plotë se kush ishte përfshirë në atë që ndodhi në Gerdec.”,-thotë për Dritare.net autori, Guy Lawson.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 13:27

KQZ ka vendosur sot që të shpërndajë mandatet e Këshillave Bashkiakë në 13 Bashki të vendit, pavarësisht se nuk ka plotësuar kuorumin e votave të nevojshme, prej 5 anëtarësh.

Postuar: 17/07/2019 - 13:08

Deputeti Andi Përmeti ka kërkuar interepelancë me ministren e Arsimit, Besa Shahini ditën e nesër

Postuar: 17/07/2019 - 12:47

I revoltuar nga shtyrja e seancës gjyqësore të ditës së sotme, ish-ministrin Saimir Tahiri ka rea

Postuar: 17/07/2019 - 12:45

Me anë të një statusi në rrjetet sociale këtë herë deputeti Lefter Maliqi ka bërë një krahasim mi

Postuar: 17/07/2019 - 12:35

Presidenti i Republikës ka bërë sot propozimin e tretë për kryetar të KLSH-së.

Postuar: 17/07/2019 - 12:34

Bllokohet hoteli  në pronësi të ish-deputetit dhe kryetarit të PD-së në Elbasan, Aurel Bylyk

Postuar: 17/07/2019 - 11:57

Anëtari i Këshillit Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj, e cilësoi politike kërkesën p