Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Ulet numri i të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri , ja
x

Politike

Reagon këshilltari i Metës pas shkarkimit të drejtorit të Postës: Po rikthehet diktatura

Reagon këshilltari i Metës pas shkarkimit të drejtorit të

Këshilltari i kreut të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka komentuar marrëveshjen e 17 majit Rama-Basha si dhe shkarkimet e disa zyrtarëve dhe punonjësve të administratës me pretendimin se po bëjnë fushatë elektorale duke shfrytëzuar postet.Duke iu referuar shkarkimit të drejtorit të Postës, Majlind Lazimi, i cili vinte nga radhët e LSI, këshilltari i Ilir Metës, Emiljano Aleksi shkruan se marrëveshja e 17 majit po rikthen agjitacionin e propagandën.

Statusi i Emiljano Aleksit në Facebook:

Marrëveshja e 17 majit a po rikthen diktaturën? Pika e parë e marreveshjes u firmos sot me bekimin e Republikës së Re, por me mendësi më të vjetër.

#Ky_është_Fundi. #MoseBesopoDeshe !

”Rikthehet agjitacioni e propaganda.