Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Reforma në drejtësi, Mediu: Opozita nesër në Komision, duhet konsensus

Reforma në drejtësi, Mediu: Opozita nesër në Komision, duhet konsensus

Postuar: 14/01/2016 - 19:11

Kryetari i Partisë Republikane ka deklaruar se opozita nesër do të jetë e pranishme në Komisionin e Posaçëm që do të mblidhet në Parlament si dhe do paraqesë shqetësimet dhe opinionet e saj për këtë reformë.
 
Fatmir Mediu tha se opozita është kundër kapjes politikisht të drejtësisë, ndërkohë që ajo do të respektojë pikë për pikë rekomandimet e Komisionit të Venecias.
 
“Ne do të kemi gjykimet tona në Komisionin e nesërm në Parlament.Duke dëgjuar njëri tjetrin do arrijmë në një draft. Opozita ka shprehur shqetësimet, gjykimet dhe ne respektojmë pikë për pikë rekomandimet e Komisionit të Venecias.Nesër në komision do paraqesim mendimet tona” ka deklaruar Fatmir Mediu. 
 
Këtë deklaratë Mediu e bëri pas takimit  të organizuar nga Partia Demokratike me ekspertët për çështjen e Reformës në drejtësi.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:55

Lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës, ka reaguar edhe avokati Spartak Ngjela.

Postuar: 19/07/2019 - 23:54

Avokati Spartak Ngjela, duke komentuar zhvillimet e reformës në drejtësi dhe ngritjen e instituci

Postuar: 19/07/2019 - 23:26

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush

Postuar: 19/07/2019 - 22:58

Avokati Spartak Ngjela tha se Sali Berisha duhet të ndërrojë lidershipin e Partisë Demokratike pa

Postuar: 19/07/2019 - 22:51

Deputetja e PD-së Rudina Hajdari ka reaguar për miratimet e dy ligjeve në kuvend për Reformën në

Postuar: 19/07/2019 - 22:00

Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në sheshin e qytetit

Postuar: 19/07/2019 - 21:50

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës Voltana Ademi thotë se padia e bërë nga Shoqata e Bashkive në G