BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Politike

Yuri Kim del me mesazh të fortë për Reformën në Drejtësi pas takimit me komisionarët publik, këtë herë flet për pengesat

Yuri Kim del me mesazh të fortë për Reformën në

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim ka reaguar në rrjetin social Twitter për takimin që zhvilloi para dy ditësh me Komisionerët Publik.

Kim shkruan se panvarësisht pengesave Kolegji i Posaçëm i Apelimit le të vazhdojë të ecin përpara hap pas hapi, pavarësisht pengesave.

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim: Takimi me Komisionerët Publikë në 21 maj. Ata janë të përkushtuar për të siguruar integritetin e vettingut duke apeluar vendime. Le ta mbajmë reformën në drejtësi duke ecur përpara, hap pas hapi!  Dhoma e Posaçme e Apelit ka një punë të vështirë, por vettingu duhet të vazhdojë të tregojë përgjegjshmëri dhe të fitojë besimin e njerëzve. Mbështes reformën në drejtësi. Le të vazhdojmë përpara, hap pas hapi, pa marrë parasysh pengesat