BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Politike

Reforma në Drejtësi, Yuri Kim kërkon goditje në nivele të larta: S’duan që SPAK të funksionojë...

Reforma në Drejtësi, Yuri Kim kërkon goditje në nivele

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim gjatë një inrterviste për Euro News Albania ka folur edhe për rezultatet e arritura nga SPAK.

Sipas diplomates amerikane, vitet e para ishin të vështira por tani ka rezultate.

“Nuk ka qenë e lehtë, e shpejtë apo e përsosur. Mendoj se janë dhimbjet e rritjes. Vitet e para ishin të vështira. Për 3 vjet Kushtetuesja nuk funksiononte dot. Tani funksionon. Këtë vit do të shohim më shumë gjykatës të emëruar që të kemi trupën e plotë. Ajo që kam vërejtur për reformën në Drejtësi është që shumë nuk duan të funksionojë. E këta nuk janë shumica e qytetarëve. Ata duan ta shohin të zbatuar. Psh kur panë zyrtarë të lartë që arrestoheshin nga SPAK menduan se më në fund reforma po funksionon. Kanë të drejtë që të vazhdojnë trysninë tek të gjithë institucionet e drejtësisë, e të vazhdojnë trysninë edhe tek politikanët”, tha Yuri Kim.

Më të lexuarat