Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Reforma Zgjedhore/ Dashamir Shehi ka një mesazh për Bashën

Postuar: 12/10/2018 - 18:08

Aleatët e Partisë Demokratike i kërkojnë Lulzim Bashës që të mos qëndrojë larg tryezës së Komisionit të Reformës Zgjedhore, një proces që sipas tyre nuk duhet të kushtëzohet nga nisma që synon pastrimin e politikës nga krimi. Sipas kryetarit të LZHK-së Dashamir Shehit, po su reformua sistemi zgjedhor demokracia është në rrezik të madh.

“Po su reformua sistemi zgjedhor demokracia është në rrezik të madh.  Elementë maxhoritar brenda ligjit të ri e dyta një korrektim kombëtar, listë proporcinale kombëtare që do ti bashkonte shqiptarët” tha Shehi për Tv Klan.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 18

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/12/2018 - 11:55

Në një kohë kur sot disa fakultete publike në Tiranë dolën në një përfundim se protestat do të vijojnë në janar, vjen një përgjigje nga kryeministri Edi Rama.

Postuar: 19/12/2018 - 11:53

Ka nisur me debat takimi i kryeministrit Rama me studentët e Universitetit të Vlorës.

Postuar: 19/12/2018 - 11:39

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me studentë dhe pedagogë të Univeristetit të Vlorës.

Postuar: 19/12/2018 - 11:38

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka shkuar për të dialoguar me studentët e Universitetit të Vl

Postuar: 19/12/2018 - 11:36

Zgjidhet kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Postuar: 19/12/2018 - 11:30

Kryeministri Edi Rama po organizon një takim me studentë dhe pedagogë të Univeristetit të Vlorës.

Postuar: 19/12/2018 - 11:28

Kryetarja e Aleancës Kuqezi Lumturi Ratkoceri ka hedhur akuza të forta në drejtim të kreut të PD-