BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Politike

Refuzimi i Komisionit për “Becchettin”, Grida Duma publikon videot e Ramës në Kuvend: Një sagë mashtrimesh për hakmarrje politike me një të faturë të rëndë për shqiptarët

Refuzimi i Komisionit për “Becchettin”, Grida Duma publikon

Ditën e sotme Partia Socialiste refuzoi ngritjen e Komisionit Hetimor të kërkuar nga Partia Demokratike për çështjen “Becchetti”, por ky refuzim solli edhe akuza të tjera të opozitës për kryeministrin Rama.

Nënkryetarja e PD-së, Grida Duma, në fjalën e saj në Kuvend publikoi disa video të intervistave të kryeministrit Rama, teksa e akuzoi se ishte pikërisht ndërhyrja e tij që sot shqiptarët duhet të paguajnë 120 milionë euro. Ajo tha se në Bruksel po sekuestrohen pronat e Shqipërisë, të cilat kanë vlera monetare të larta.

“Është habi e madhe sesi vini këtu dhe na kërcënoni me për vjedhjet që bëni ju. Çështja është që 120 milionë do paguhen nga Shqipëria. Për këtë çështje kemi kërkuar Komision Hetimor. Ju kërkoni që mos të ndërhyjmë ne që të mos dalë konfidencialiteti se jua kërkon Avokatura e Shtetit. Por ndërhyrja juaj u ka shkaktuar shqiptarëve 120 milionë euro dëm. Fshiheni pas asaj se si e kemi gjetur ne vendimin. Kemi këtë dëm 120 milionë euro. Për ta kuptuar se si keni ndërhyrë ju, vlen ta shikoni këtë që thotë kryeministri. Është një sagë mashtrimesh për hakmarrje politike që ka një faturë shumë të rëndë. Çështja “Becchetti”, Italia përgënjeshton kryeministrin se nuk ka bashkëpunuar për këtë çështje. Në Bruksel sot po sekuestrohen pronat e Shqipërisë, që kanë vlera monetare me dëme”, u shpreh Duma.

Më të lexuarat