BREAKING NEWS

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela nxjerr skenarin tronditës, zbulon kush e ka ‘fundosur’ Ilir Metën

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela
x

Politike

Refuzimi i negociatave, kryeministri i Hungarisë jep alarmin: Shpresoj të mos jetë tragjik

Refuzimi i negociatave, kryeministri i Hungarisë jep alarmin: Shpresoj

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban  gjatë një fjalimi pas zgjedhjeve lokale, ku partia e tij njohu një humbje të thellë, tha se vendimi është “i keq” por shpreson të mos jetë “tragjik”.

Duke komentuar vendimin e Këshillit Europian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësim në BE ai tha se do ishte tragjedi për Serbinë, nëse do të bllokohej. 

“Është një vendim i keq, por shpresoj të mos jetë tragjik. Do ishte tragjedi për Serbinë, nëse do të bllokohej. Serbia është një shtet kyç për stabilitetin në rajon,” tha Orban.