BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Politike

Nuk ndalet lufta brenda opozitës! Regjistrimi i koalicionit të PD me LSI/ Përfaqësuesi i Alibeajt në KQZ kundërshton përfshirjen e Partisë Demokratike në koalicionin Berisha-Meta

Nuk ndalet lufta brenda opozitës! Regjistrimi i koalicionit të PD me

KQZ është mbledhur për të shqyrtuar kërkesën e regjsitrimit të koalicionit “Bashkë fitojmë” për zgjedhjet e 14 Majit.

Por Indrit Sefa përfaqësuesi ligjor i PD-së së drejtuar nga Alibeaj, e ka kundërshtuar këtë koalicion duke kërkuar nga ana e komisionerit rrëzimin e kërkesës.

“ PD nuk ka asnjë kërkesë për koalicion. Kjo kërkesë është në mashtrim të ligjit.  Nuk di kush është personi që i është drejtuar KQZ me një kërkesë që ësnhtë në kundërshtim të ligjit. PD nuk ka bërë asnjë koalicion. Është përdorur emri dhe logo e PD nga persona të pa autorizuar dhe të palegjitimuar. Komisioneri duhet të konstatojë që kjo marrëveshje është bërë në mashtrim të ligjit dhetë zgjedhësve. PD nuk ka kërkesë për koalicion”, tha Sefa.