Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Regjistrimi për zgjedhjet e 30 qershorit, aleati i Bashës merr vendimin

Postuar: 22/04/2019 - 18:09

 Këshilli Kombëtar i Partisë Lëvizja e Legalitetit ka vendosur që të mos futet në zgjedhjet e 30 qershorit duke ju bashkuar kështu vendimit të dy partive më të mëdha opozitare, PD dhe LSI.

Partia Lëvizja e Legalitetit është aleati tradicional i Partisë Demokratike, dhe si një nga partitë më të vjetra në skenën politike shqiptare, vendimi i PLL-së shkon në të njëjtën linjë me atë të PD-së dhe opozitës në tërësi.

Kreu i PLL-së Shpëtim Axhami ka konfirmuar faktin se nuk do të bëhen pjesë e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit pa u siguruar vota dhe plotësuar kushtet e vendosura nga opozita.

“Jemi në mbështetje të aksionit politik që kryetari i opozitës së djathtë ka ndërmarrë, duke gjetur mbështetjen e te gjithë elektoratit tonë dhe më gjerë”, thuhet në mesazhin e kreut të PLL, Shpëtim Axhami.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 27/05/2019 - 08:20

 Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar pas protestës të së shtunës përpara Kryeministrisë.

Postuar: 26/05/2019 - 23:30

Raportuesi për Shqipërinë në KE Knut Fleckenstein, nuk do të jetë më eurodeputet.

Postuar: 26/05/2019 - 22:59

Ish- ministri,Ylli Manjani nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook nuk i ka kursyer iron

Postuar: 26/05/2019 - 22:10

Mediat greke kanë komentuar publikimin e fotove të Ramës duke konsumuar drogë nga Sali Berishës n

Postuar: 26/05/2019 - 21:10

Avokati Altin Goxhaj, i ftuar në Fax News ka komentuar protestën e opozitës ku sipas tij ishte ma

Postuar: 26/05/2019 - 20:10

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka refuzuar propozimin e Kosovës, që Arbër Abazi të emër

Postuar: 26/05/2019 - 19:35

Kryetari demokrat, Lulzim Basha, reagoi sërish për protestën e ditës së shtunë.