Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Revoltohet Berisha: Ju po lini jashtë më të mirët e Maturës, “Freshistët” po fitojnë nga 10 preferenca

Postuar: 08/09/2016 - 12:53

Ish-Kryeministri Berisha ka ngritur zërin në Kuvend sot në mbështetje të maturantëve protestues që nuk e kanë fituar të drejtën e studimit, të cilët edhe sot kanë demostruar para Kuvendit për të dytën ditë.

Berisha e konsideroi një akt të paimagjinueshëm, një  pritë që u është zënë maturantëve dhe kërkoi “krijimin e komisionit dhe anullimit me urgjencë të shpërndarjes së bërë dhe dërgimin e maturantëve në degën që meritojnë.”

Berisha solli si shembull veten e tij kur përfundoi klasën e 7-të: “Unë Sali Berisha, mbarova klasën e shtatë dhe më doli bursa për në Rusi. Ma morën! Diktaturë ishte, por ama s’ma mohuan të drejtën time. Unë dola në të drejtën time. Kurse ata vijnë në Tiranë dhe nuk nxjerrin dot asgjë. Diktaturë ishte, pra, a morën bursën, por më zgjodhën, më dhanë atë që më takonte. Ndaj, nëse një njeri fiton 10 preferenca, të shkojë në Fakultet Juridik! Janë përjashtuar ata me mesatare të lartë.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 22:25

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë thirrje që, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi të merret në mënyrë urgjente në Prokurori në lidhje me videon e paralajmëruar ku Presidenca ka një video ku një ambasador kry

Postuar: 18/11/2019 - 22:19

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me qëndrimin e tij ndaj ambasadorëve që vijnë në Shqipëri

Postuar: 18/11/2019 - 22:14

Presidenti Ilir Meta duke folur për për Gjykatën Kushtetuese tha se do të rikthejë besimin tek re

Postuar: 18/11/2019 - 22:05

Presidenti Meta nuk i ka kursyer akuzat e ndaj kreut të KED-së Ardian Dvoranit sërish.

Postuar: 18/11/2019 - 21:58

Grida Duma ka deklaruar se investimi kinez i rrjetit 5G në Shqipëri do të jetë një rrezik edhe pë

Postuar: 18/11/2019 - 21:56

Neritan Ceka në emisionin “360 Gradë” e ka krahasuar kryeministrin Edi Rama me Haxhi