BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Politike

“Revolucioni demokratik i pashmangshëm”, Lefter Maliqi paralajmëron zhvillimet e forta: Ka ardhur momenti i shkatërrimit përfundimtar të Ramës!

“Revolucioni demokratik i pashmangshëm”, Lefter Maliqi

Deputeti Lefter Maliqi përmes një postimi në rrjetet sociale ka ngritur shqetësimin për situatën politike në vend. Sipas Maliqit, revolucioni demokratik është i pashmangshëm dhe i bën thirrje qytetarëve për tu ngritur në këmbë.

“Fati i deputeteve si ne Ukrahine, ku populli i hodhi ne kazan plehrash...Revolucioni demokratik i pa shmangshem..Parlamenti dhe bunkieri dy fortesat e diktatorit Rama.Populli duhet ti shemb dhe ti hap rrugen demokracise,zhvillimit ekonomik,sigurise dhe integrimit ne BE.Parlamenti Shqiptar drejt degradimit.Nese marrezia e Ramziut shkon ne prishje te marreveshjes se 5 Qershorit ne Rezidencen Amerikane duke bere ndryshime Kushtetuese per prishjen e kualicioneve parazgjedhore do jete fundi i ketij Parlamenti te kapur.Te ndalet marrezia e Ramziut sot nesër do jetë vonë.Pushteti i tij personal eshte mbi gjithcka,nuk pyet as per marreveshje as per Kushtetutë as per rregulla Demokratike as per nderkombetaret.Krimi,korrupsioni,mbidozat e pushtetit,oligarket,bandat,ligësia,pabesia e kanë futur ne bunkierin e diktatorit dhe nuk iken nga pushteti pa i sjelle deme shkatërrimtare demokracise,ekonomise,politikes,sigurise dhe fateve te vendit.Rama me pabesin e tij po shkaterron marreveshjen e 5 Qershorit ne Rezidencen Anerikane ne menyre tinzare te pabese sic shkaterroj Teatrin kombetar.Ka ardh momenti i shkaterrimit te tij perfundimtar dhe rindertimit te demokracise ne Shqiperi dhe te ardhmes ne BE.”, shkruan Maliqi.