BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Politike

“Rikthimi i PL do jetë shumë i fuqishëm”, Meta zbardh synimet për zgjedhjet lokale

“Rikthimi i PL do jetë shumë i fuqishëm”, Meta zbardh

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka folur në një konferencë për mediat në lidhje me zgjedhjet lokale që do zhvillohen vitin e ardhshëm.

Meta tha se Partia e tij synon të dalë forcë e parë në të gjithë këshillat bashkiakë në vend. Sipas tij ky është një kusht i padiskutueshëm.

Po ashtu Meta tha se është e rëndësishme që opozita duhet të ketë 1 kandidat për çdo bashki gjatë zgjedhjeve.

“Ne luftojmë të dalim forë e bparë në të gjithë këshillat bashkiakë në Tiranë e kudo gjatë zgjedhjeve. Është kushti jonë i padiskutueshëm. Rikthimi i PL do jetë shumë i fuqishëm Këshilli Bashkiak i Tiranës do të jetë më i rëndësishëm së Parlamenti sotëm që ka disa koorporata akoma. Të jeni të sigurt. Jo vetëm matje por në të gjitha qytetet kryesore të Shqipërisë. Në ballafaqim me një shtet mafioz që fut në burg një nënë 82 vjeç për një kotec në fshat dhe legalizon katet pa leje aty te Myslym Shyri të administratorit që bleu votat në Zall Herr. Është shumë e rëndësishme që opozita të ketë 1 kandidat në çdo bashki. Ne nuk do vëmë kushte për asnjë lloj bashkie dhe asnjë kandidat”, u shpreh Meta.

Më të lexuarat