BREAKING NEWS

MSH: Ndërrojnë jetë 2 pacientë në spitalin Infektiv nga koronavirusi

MSH: Ndërrojnë jetë 2 pacientë në spitalin Infektiv
x

Politike

Rindërtimi pas tërmetit, flet Meta: Kjo është arsyeja pse qeveria po fton afrikanët për të punuar në Shqipëri!

Rindërtimi pas tërmetit, flet Meta: Kjo është arsyeja pse

Presidenti Ilir Meta ka dhënë arsyet se përse qeveria shqiptare u ka bërë thirrje të huajve që të vijnë në Shqipëri për të punuar për rindërtimin pas tërmetit. "Kjo bëhet që një pakicë, jo vetëm të përjashtojë shumicën e njerëzve, por ta shpopullojë Shqipërinë nga njerëzit problematikë, jo si ata të Dibrës, por nga ata që kërkojnë të drejtat e tyre dhe ta zëvendësojnë, ju i keni parë thirrjet që u bëjnë atyre në Afrikë 'hajde punoni në Shqipëri' se janë më të bindur, më të varfër dhe mund të flenë 100 veta në një kapanon dhe mund të shfrytëzohen më lirë se shqiptarët", tha ai.