BREAKING NEWS

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se çfarë pritet në ditët në vijim: Mund të ketë përmbytje masive. Ja zonat që rrezikohen

Parashikimi i motit për 14 Gushtin, flasin ekspertët se
x
BREAKING NEWS

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë në orët në vijim

Kosova në alarm/ Agjencia e Emergjencave bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje 52-vjeçarin, detajet e para

Aksident i rëndë në Fier, makina përplas për vdekje
x
BREAKING NEWS

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me urgjencë drejt Tiranës

U plagos mbrëmjen e sotme në Kuçovë, Admir Bejo niset me
x
BREAKING NEWS

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush është Admir Bejo? Dyshohet për hakmarrje të një tentative vrasje në 2007

U plagos sot me armë zjarri në Kuçovë, kush
x
BREAKING NEWS

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në Kuçovë, çfarë thotë policia

45-vjeçari gjendet i plagosur me armë zjarri në
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec, dyshohet se...

E rëndë/ Gjendet një person i pajetë në Pogradec,
x
BREAKING NEWS

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje të reja

Emri/ Plagosja me armë zjarri në Kuçovë, zbardhen detaje
x

Politike

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në festën e pavarësisë së Amerikës: Është e turpshme

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në

I ftuar në MCN TV gazetari Robert Papa lidhur me festën e pavarësisë së Amerikës, 4 korrikun, e cila u mbajt dy ditë më parë në Pallatin e Brigadave dhe ku fjalën kryesore e mbajti Presidenti në ikje Ilir Meta, nëse është rikthyer një paqe mes tij me ambasadoren Yuri Kim, deklaroi se mesazhe dërgohen.

“4 korriku është revolucioni amerikan, solli tregun e lirë, demokracinë përfaqësuese dhe të drejtat e individit. E kam festuar ‘92-in, ‘93-in, ‘94-ën, ‘97-ën në ambasadën amerikane.

Ambasada amerikane shpenzon nga paratë e taksapaguesve dhe të miat. S’di pse mund të bëhet te pallati mbretëror. Tani mesazhe dërgohen. Fakti që nuk është Rama, është fakt skandaloz.

Kryeministri i vendit mbase ka mësuar se do jetë Meta, ose ndoshta Kim ka mësuar se nuk do vijë Rama dhe ka ftuar Metën. Me protokoll duhet të ishte dhe Berisha.

Nëse ke ftuar Metën të akuzuar për korrupsion dhe e ke injoruar për 3 vjet, tregon se e ke futur në një përplasje të madhe me grupimin e Berishës dhe Ramës. Nuk mund ti japim mend superfuqisë.

Kim ka treguar se nuk ka qenë në nivelin e lartë si diplomate. Nuk më lë shije të mira. Pallati i Brigadave? Është e turpshme që Amerika të bëjë një festë me këtë kod.

Ka bërë gafë tjetër kur ka përmendur Hoxhën që do hamë bar. Shqiptarët e duan Amerikën dhe mbesin pro-amerikanë”, tha Papa.

 

Më të lexuarat