BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x

Politike

Roland Bejko: Ja pse PL u përjashtua nga Partitë Socialiste Europiane, Meta po ‘vuan’ pasojat e aleancës me Berishën, “Foltorja” po rrënohet

Roland Bejko: Ja pse PL u përjashtua nga Partitë Socialiste Europiane,

Lajmi se kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u refuzua nga Partia Evropiane Socialiste për demokratin Roland Bejko, nënkupton se ish-presidenti Meta po ‘vuan’ pasojat e aleancës me Berishën. I ftuar në një studio televizive, Sekretari i Pushtetit Lokal të PD të Alibeajt, Roland Bejko u shpreh se pjesëmarrja e Metës u refuzua nga statusi “non grata” i Berishës. Ndërsa një tjetër arsye sipas Bejkos, ka qen për faktin se duke qenë se ish kryeministri ka një parti pa sigël dhe të jo institucionale, aleanca me Metën ka bërë që Berisha të kalojë në partinë e ish-presidentit. “Në rast se ky lajm është mi vërtetë ata e kanë studiuar mirë këtë vendim. Kjo partia e re e tyre s’është regjistruar akoma. Fakti që ka dashur të marrë pjesë në këtë kongres dhe është refuzuar dhe duke qenë se Berisha s’ka sigël as vulë i bie të kalojë te Meta. LSI nëse ka qenë dikur e majtë dikur të kthehet djathtas ndërsa PD dikur nga parti popullore të kalojë djathtas. Në këto kushte kjo është një ndër arsyet, mendoj se ka ndikuar edhe statusi i Berishës se BE do ndjekë gjurmët e parterëve strategjike sidomos në këto kohë lufte”, deklaroi ai. Ndërkohë i pyetur për shtrirjen e dorës nga Berisha për Reformën Territoriale, Bejko u shpreh se kjo vjen nga mos përgatitja e një raporti cilësor dhe të strukturuar nga ana e “Foltores”. Berisha sipas tij, ka shfrytëzuar gjithë punën e mirë që ka bërë grupi parlamentar i PD-së për këtë reformë, duke marrë parasysh edhe faktin se tashmë partia socialiste po bën negociata me Alibeajn.

Më të lexuarat