BREAKING NEWS

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses dhe 5 gjyqtarëve të GJL (EMRAT)

GJKKO iu jep goditjen e fortë 2 ish gjyqtarëve të Kushtetueses
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x
BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x

Politike

Roland Bejko tregon ndihmën që Ilir Meta i dha Sali Berishës

Roland Bejko tregon ndihmën që Ilir Meta i dha Sali Berishës

Roland Bejko, deputet dhe anëtar i Kryesisë së PD-së u shpreh se Meta i dha një dorë Berishës duke dekretuar zgjedhjet e pjesshme lokale.

Ai thekson se Berisha ka humbur terren me Foltoret dhe se tentoi që të bënte një protestë të madhe para kryeministrisë anti-Vuçiçit, pasi ka qëllim që të komunikojë me SHBA-në.

“Mendoj se Meta i dha një dorë Berishës duke dekretuar zgjedhjet e pjesshme lokale, pasi Berisha po humbiste terren pas Foltoreve. Tentoi që të bënte një protestë të madhe para kryeministrisë anti-Vuçiçit, pasi ka qëllim që të komunikojë me SHBA-në, për tu treguar se nuk e nxjerrin kollaj. Po ashtu humbi terren me grushtin e dështuar të shtetit me 8 janar dhe për pasojë mendohet të jetë akoma në lojë e të jetë i karikuar, Meta i hodhi një mundësi me zgjedhjet lokale të 6 marsit. Sa më larg të largohesh nga Tirana aq më i pastër je. Besoj se më shumë partinë e duan me shumë në rrethe, sepse këtu ka më shumë intrigë”, tha Bejko për Ora News.

Më të lexuarat