BREAKING NEWS

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron holandezët, tifozët bëjnë “namin” në Roterdam, shkatërrojnë dyqane e godina

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron
x
BREAKING NEWS

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi në “Air Albania Stadium”. Ja çfarë po ndodh

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi
x
BREAKING NEWS

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos një rekord special në Evropë, trajneri i parë në histori që …

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos
x
BREAKING NEWS

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot humbjen, e papritur ajo që i ndodhi Klodiana Lalës gjatë transmetimit live

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot
x
BREAKING NEWS

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë në lot gëzimi, i drejtohen tifozerisë, shkruhet me germa te arta emri i …

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë
x
BREAKING NEWS

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në anë të lumit, ja dyshimet e para (Emri)

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në
x
BREAKING NEWS

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/ Roma dhe Mourinho në histori, fitojnë në Tiranë trofeun e parë europian

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/
x
BREAKING NEWS

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet në dy forca politike, ardhja e Berishës në krye...

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet
x

Politike

Roland Bejko: Berisha e kuptoi se çfarë duan demokratët, ja çfarë bëri për të krijuar mbështetje

Roland Bejko: Berisha e kuptoi se çfarë duan demokratët, ja

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Roland Bejko ka komentuar situatën e krijuar në PD dhe përplasjet mes kreut të PD Lulzim Basha dhe ish kryeministrit Sali Berisha.

I ftuar në emisionin ‘Politiko’ në Top Neës, Bejko thotë se pas përjashtimit nga Basha për shkak se u shpall ‘non grata’, Berisha e kuptoi se çfarë duan demokratët duke u nisur nga humbjet e PD dhe se krijon armiq për të fituar mbështetjen e masës.

Bejko: Berisha e ndau PD. Shohim skema nga më banale si rasti i Fierit dhe do kemi edhe skena të tjera. Në rrethe militantët janë bërë si tifozët e ekipeve.

Kjo situatë që shoh sot nuk më pëlqen. Berisha si ti mblidhte firmat apo jo do ta bënte Kuvendit. Vetë ka përcaktuar datën e Kuvendit.

Alfred Lela: Berisha thotë e mbledhin anëtarët

Bejko: Berisha e kapi shumë mirë se cfarë donin demokratët se humbën 25 prillin, zhgënjimi u rrit dhe figura e Bashës ishte e diskutuar shumë që nga 2017. Nga ana tjetër u merr partinë, për të realizuar qëllimin kryesor.

Ai do që të bëjë masën me vete? Shpik armiq si Sorosin. Tha se kreu i partisë është i kapur nga Rama. Shton armiq dhe thith masën e inatosur.