BREAKING NEWS

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me
x
BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

Romeo Kara i publikon videon ‘bombë’ Presidentit, fakton përfshirjen e Ilir Metës në ngjarjen e rëndë korruptive: Do ua kalonte ato para...

Romeo Kara i publikon videon ‘bombë’ Presidentit, fakton

Juristi Romeo Kara ka publikuar një provë tjetër të rëndësishme që tregon përfshirjen e Presidentit Ilir Meta në aferën e CEZ-it.

Në videon e publikuar është bashkëshortja e Kastriot Ismailajt, administrator i kompanisë DIA, për mbledhjen e borxheve të CEZ-it, e cila tregon miqësinë  e burrit të saj me Presidentin Ilir Meta.

“Ne minutat 4-5 dhe 9-10 te intervistes se saj, gruaja e Ismailajt pohon qarte se, Ilir Meta ndikoi prane ERE-s per te ultra cmimin e shitjes se energjise nga KESH-i tek CEZ-i dhe se CEZ-i i ofroi nje pagese Ismailajt me kusht qe ai t'ua kalonte ato para njerezve te pushtetit pas tij.

Ky eshte edhe thelbi i kallezimit tim, lidhur me aferen DIA-CEZ, te dorezuar ne prokurori, disa jave perpara se te njihesha me kete video.”, shkruan Romeo Kara.

Më të lexuarat