BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Ja cilat janë dyshimet kryesore të policisë

Zhdukja e Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Ja cilat
x
BREAKING NEWS

Antitank dhe snajper, gjendet arsenal armësh në një ndërtesë në Tiranë

Antitank dhe snajper, gjendet arsenal armësh në një
x
BREAKING NEWS

Atentati me dy të vrarë në Vlorë, Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Ja pista më e fortë ku dyshon policia

Atentati me dy të vrarë në Vlorë, Klodiana Lala zbardh
x

Politike

Rrëfehet si asnjëherë më parë Grida Duma: Si e kuptova që duhet të isha pjesë e politikës

Rrëfehet si asnjëherë më parë Grida Duma: Si e kuptova

Deputetja e djathtë  Grida Duma, ka treguar pasditen e sotme në “E diell” në ekranin e “Top Channel”, se cili ka qenë momenti kur ka kuptuar se duhej të bëhej pjesë e politikës.

Ajo tregoi se në atë moment ishte në një studio televizive, e ftuar si analiste përballë tre politikanëve të rinj. Në një moment diskutimi mes tyre, Duma tha se kuptoi që duhet të bëhej pjesë e politikës.

“Unë e kam zbuluar duke qenë në studio televizive. U gjeta në një panel me dy tre politikanë të rinj të së majtës. Unë kam mbaruar filozofi dhe një nga avantazhet e mia është aftësia e debatimit, që fatmirësisht është në fakultetet tona. Atëherë e pashë veten që duhet të shkoja aty.”- tha Duma.

 

Më të lexuarat