Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A rrezikohet pas paralajmërimit të Ramës për shkarkime? Ja si përgjigjet ministrja Sonila Qato

Postuar: 16/07/2018 - 22:26

Ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Sonila Qato e pyetur nëse ndihet e rrezikur pas paralajmërimit të kryeministrit Edi Rama për ministrat e qeverisë se nëse nuk arrijnë objektivat dhe rezultojnë më të denoncuarit nga qytetarët tek platforma e “Bashkëqeverisjes” do të largohen, Sonila Qato ka thënë se ministria u shërben qyetarëve, por opinionin e krijon publiku.

“Këtë nuk mund ta vlerësoj dot. Në fakt ne kemi marrë përsipër disa indikatorë të performancës sonë gjatë këtij viti të ushtrimit të detyrës. Sigurisht realizimi i objektivave do të japë orientimin nëse ministri do të vazhdojë apo jo të jetë pranë këtij kabineti qeveritar. Për sa kemi pasur mundësi t’iu shërbejmë ju kemi shërbyer. Pastaj pjesa tjetër e krijon publiku opinionin dhe rezultatet janë konkrete”-u shpreh ministrja për Sipërmarrjen në “Studio e Hapur”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/01/2019 - 09:30

 Mazhoranca qeverisëse pritet që shumë shpejt të eliminojë çdo pengesë që ka shfaqur presidenti Ilir Meta për emërimin e ministrave të rinj.

Postuar: 19/01/2019 - 09:20

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi hodhi dje një deklaratë shpotitëse në drejtim të Presidentit të

Postuar: 19/01/2019 - 09:10

Thirrjet e opozitës për revolta popullore avokati Spartak Ngjela i përkthen si tregues frike.

Postuar: 19/01/2019 - 08:11

 Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Arsimit Albana Vokshi e ka quajtur prezantimin e &ldq

Postuar: 19/01/2019 - 08:09

Demokratët do të zgjedhin sot ekipin e tyre drejtues, me shpresën se do i çojë drejt fitores së z

Postuar: 19/01/2019 - 08:08

Partitë e vogla kanë paralajmëruar dje se do të dalin me një pol të tretë nëse nuk realizohet ref

Postuar: 19/01/2019 - 08:06

 Zhbllokohet ngërçi për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion.