Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rrëzimi i qeverisë/ Basha tregon skenarin e ri të opozitës

Postuar: 12/11/2018 - 22:44

Kryetari i PD-së Lulzim Basha u pyet se kur do të organizojë Partia Demokratike protestën e radhës, gjë që është premtuar nga kryedemokrati në disa intervista të mëparshme. Basha u shpreh se ka një obsesion që puna e PD-së matet me protesta.

“Protesta ka patur masive. Do ishin dhe më masive nëse disa nuk do zgjidhnin rolin e spektatorit. Nuk ka protesta të munguar sepse ka një obsesion për ta matur punën e opozitës me protesta. Do të kesh protetsa, meraku se kur do bëhet protesta e radhës, do të dali shumë shpejt. Protesta nuk është qëllim në vetvete. Qëllim në vetvete është të arrihet zgjidhje politike që të diktojë ndarje njëherë e përgjithmonë nga ajo që na ka bërë delen e zezë të Evropës.

Nuk do të ketë partneritet me të keqen. Unë kam besim të madh që ashtu si janë dëmtuar shqiptarët, janë dëmtuar edhe ajo pjesë e shqiptarëve që i thonë vetes socialistë, që nuk përfaqësohen nga kriminelët, nga trafikantët. Ajo që dua unë është partitë shqiptare të jenë të pastruara nga krimi. Kjo është ajo që na bashkon. Natyrisht te kutia e bashkimit do ndahemi”, deklaroi kreu i PD Lulzim Basha në Ora News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri, pas testeve të para të kryera nga kompania SHELL.

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe p

Postuar: 24/05/2019 - 23:05

Opozita e re e kryesuar nga Rudina Hajdari i ka bërë një kërkesë Kuvendit për të ulur në tryezë t

Postuar: 24/05/2019 - 22:56

I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të donte të bëhej kryeministër,  Astrit Patozi

Postuar: 24/05/2019 - 22:38

Gazetari Arian Çani nuk i ka kursyer kritikat Astrit Patozi lidhur me vendimin për të krijuar par