BREAKING NEWS

‘Zgjedhorja’ në ngërç, ambasadorja Yuri Kim, ultimatum palëve politike: Vendosët një afat, është koha për...

‘Zgjedhorja’ në ngërç, ambasadorja Yuri Kim,
x

Politike

Rrëzimi i qeverisë, reagon menjëherë Presidenti Meta: Të mendojnë se si do të japin një zgjidhje ...

Rrëzimi i qeverisë, reagon menjëherë Presidenti Meta:

Me 82 vota pro 32 kundër dhe 1 abstenim është votuar mocioni i mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti  që ishte inicuar nga LDK-ja.Vjosa Osmani deklaroi se votoi kundër mocionit.

Pas këtij vendimi për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës ka reaguar presidenti i Republikës Ilir Meta. Kreu i shtetit shqiptar thotë se politikanët shqiptarë duhet të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë” dhe jo “anti-Kurti”.

Gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin e Kosovës.

Për Presidentin Meta situata e krijuar nga pandemia e koronavirusit duhet të jetë prioriteti numër një për të gjithë udhëheqësit e Kosovës.

Më të lexuarat