Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Rrëzohet sistemi i gjendjes civile!”, ish deputeti shpërthen në akuza: Ndërhyjnë në sistem! Ministri i Brendshëm kërkon t'i tregojë Bablokut që ...

Postuar: 20/06/2019 - 15:15

'Rrëzohet sistemi i gjendjes civile', kështu shprehet ish deputeti i PD, Ervin Salianji.

Sipas, Salianjit, 'ministri i Brëndshëm kërkon të tregojë Bablokut që mund të bëjë gjithçka, duke ndërhyrë dhe në regjistrin e gjendjes civile'.

Rrëzohet sistemi i gjëndjes civile!

Janë bërë me hije, frika ju ka hyrë në palcë.

Nuk i mjaftojnë:

- 1.2 milion karta identiteti jashtë afati;
- mijëra qytetarë me vendbanime të zhvendosura nga QV ku votojnë;
- punonjësit e administratës të kërcënuar për të bërë pëlqime të detyrueshme për Rilindjen;
- dërgimi nëpër ahengjet elektorale nga 4 persona për çdo punonjës administrate;
- detyrimi i mësuesve me kërcënim për të urdhëruar nga 5 nxënës për të votuar Rilindjen;
- detyrimi i mjekëve dhe infermierëve që te punojnë për rilindjen;
- përdorimi i policisë së shtetit si leckë për interesa personale;
- kërkesa ndaj cdo biznesi të kërcenojë punonjësit ndryshe ju turrin tatimorët;
- mbajtja në gatishnëri e kriminelëve të cilët gjysëm i kanë në administratë dhe me gjysmën ndajne para dhe pushtet nëpër kafenetë ku kërcënojnë votuesit;
- perdorimi i prokurorisë dhe gjykatës si loder,

Por pasi e kanë të sigurt që zgjedhje nuk ka, përsëri vesi nuk i le, ndërhyjnë dhe në sistem, sepse Ministri i Brëndshëm kërkon t'i tregojë Bablokut që mund të bëjë gjithcka dhe si qershia mbi tortë, nderhyjne dhe ne regjistrin e gjendjes civile!

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 23:55

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka bërë thirrje që, zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi të merret në mënyrë urgjente në Prokurori në lidhje me videon e paralajmëruar ku Presidenca ka një video ku një ambasador kry

Postuar: 18/11/2019 - 23:34

I ftuar në emisionin “Open”,presidenti Ilir Meta foli edhe për Opozitën, për të cilën

Postuar: 18/11/2019 - 23:28

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 23:08

I pyetur se cila ishte arsyeja që ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, pres

Postuar: 18/11/2019 - 22:57

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parla

Postuar: 18/11/2019 - 22:55

I ftuar në emisionin “Opinion”, deputeti socialist AlketHyseni u ankua që u la i fund

Postuar: 18/11/2019 - 22:54

Meta ka komentuar edhe një herë a do e shpërndajë presidenti apo jo.