Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rritet tensioni/ 4 ditë para zgjedhjeve ambasadorët zbarkojnë në zyrën e Bashës, zbulohet çfarë pritet të ndodhë sot

Postuar: 25/06/2019 - 09:51

Ndërkohë që vendi nodhet në një situatë të tensionuar politike, ndërkombëtarët janë vënë në lëvizje.

Zv.ambasadorja amerikane, Leyla Moses-Ones pritet që në orën 10:00 të zhvillojë një takim me kreu e PD-së Lulzim Basha. Mësohet  se takimi do të zhvillohet në selinë e PD-së.

Ndërsa me Luigi Sorecën, ambasadorin e BE-së në vendin tonë, kreu i PD-së Basha do të zhvillojë një takim  sot në orën 12:00.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 11:46

Deputeti i opozitës parlamentare Ralf Gjoni nuk e fshehu dyshimin se dy forcat më të mëdha politike në vend PS dhe PD janë pranë arritjes së marrëveshjes për krijimin e Reformës Zgjedhore.

Postuar: 19/11/2019 - 11:45

Deputeti i opozitës, Arlind Çaçani ka reaguar sot sa i takon Buxhetit te vitit 2020, i cili po di

Postuar: 19/11/2019 - 11:42

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar, drejt

Postuar: 19/11/2019 - 11:37

Pas takimit 90 minutash me Presidentin Ilir Meta, Basha dhe aleatët e tij opozitarë preferuan të

Postuar: 19/11/2019 - 11:33

Prej orës 10:00 po zhvillohet tryeza e dytë e organizuar nga OSBE-ja për reformën zgjed

Postuar: 19/11/2019 - 11:29

Në Komisionin e Ligjeve sot të pranishëm për të diskutuar për buxhetin 2020 ishin edhe përfaqësue

Postuar: 19/11/2019 - 11:26

Në një postim në rrjetin social Facebook, gazetarja e njohur e kronikës Klodiana Lala ka treguar