BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x
BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x
BREAKING NEWS

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me deklaratën 'bombë': Së shpejti do të arrestohet një ish-kryebashkiak

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me
x
BREAKING NEWS

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti i shumëkërkuar që bashkëpunonte me “Ndraghetan” (emri)

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr 'goditjen' më të madhe në historinë e këmbimit valutor

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr
x
BREAKING NEWS

Shpërthen zjarr pranë SPAK, dalin detajet e para

Shpërthen zjarr pranë SPAK, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Mjekët e Lefter Allës zbarkojnë në GJKKO

Çfarë ndodhi? Mjekët e Lefter Allës zbarkojnë në
x

Politike

Rritja e pagave pushtetarëve, deputeti i PS-së del me thirrjen urgjente: Cilësia e rrogës së deputetit duhet ndarë nga...

Rritja e pagave pushtetarëve, deputeti i PS-së del me thirrjen

Në emisionin “Zonë e Lirë” në ABC News, ndër të tjera është diskutuar për rritjen e pagave të pushtetarëve.

Ish-deputeti i PS, Ervin Bushati i ftuar në studio u shpreh se në këtë pikë duhet ndarë cilësia eë rrogës nga cilësia e deputetit.

Ai tha se deputetëve u është rritur rroga më pak nga të gjithë në vitet e fundit me vetëm 5%.

“Ky është debati i vetëm politik i këtij viti dhe normal do të diskutohej. Rroga është rritur për të gjithë të punësuarit në shtet, por media normalisht do të kaptë këtë.

Në këtë pikë mendoj që cilësia e rrogës së deputetit duhet ndarë nga cilësia e deputetit.

Rroga e deputetë është rritur me 5% në vit, nga viti 2006. Rroga mesatare është rritur me 20 përqind, ajo normale me 10 përqind dhe kjo me vetëm 5 përqind, më pak nga të gjithë,” tha Bushati.