Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Rruga do të hapet me çdo çmim", Sali Berisha paralajmëron '97 të dytë më 30 qershor

Postuar: 23/05/2019 - 23:15

Ish-kryeministri Sali Berisha kërcënoi në emisionin “Opinion” që nëse mbahen zgjedhjet e 30 qershorit atëherë vendi mund të kalojë në përplasje civile, ndërsa kujtojmë se e para ndodhi kur ai ishte në krye të qeverisë në 1997-n.

Akuza që bën Berisha është se Rama sipas tij ka zgjedhur 30 qershorin për të varrosur pluralizmin.

Fevziu: Nëse s’ka zgjedhje në 30 qershor, çfarë do të ndodhë?

Berisha: Beteja do të jetë shumë e ashpër. Opozita është zotuar që s’do ketë  zgjedhje. S’mund të them skenarë tani.

Fevziu: Do të përfshijë djegie të kutive?

Berisha: Skenarët do të përpunohen në javët e fundit.

Vangjeli: Rrezikojmë përplasje civile?

Berisha: Plotësisht!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 17:56

Kreu i Partisë së Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u fut në Parlament disa muaj më parë, duke marrë mandatin e deputetit të lënë nga ish-deputetët e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

Postuar: 22/09/2019 - 17:37

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari u shpreh se qeveria duh

Postuar: 22/09/2019 - 17:24

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së

Postuar: 22/09/2019 - 17:18

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka thirrur në një mbledhje urgjente Shtabin e Emergjencave në Bashkinë

Postuar: 22/09/2019 - 16:59

Ministrja e Financave dhe Ekonimisë Anila Denaj deklaroi se qeveria shqiptarë është e gatshme të

Postuar: 22/09/2019 - 16:34

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shkruan se lëkundjet s

Postuar: 22/09/2019 - 16:16

"Të gjitha dëmet mund të përballohen nga fondi i emergjencës të qeverisë shqiptare"- kë