Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ruçi pritet si ‘hero’ në Molise, nderohet me titullin e veçantë: Inspirim dhe detyrim i madh për mua

Postuar: 15/04/2019 - 14:45

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi është pritur me entuziazëm në Molise nga qindra arbëreshë të qytetit. Kryeparlamentari është nderuar me titullin “Qytetar nderi” i Portocannone, ndërsa e ka vlerësuar këtë tillull si një detyrim të madh.

“Titulli qytetar nderi është një vlerësim, inspirim dhe detyrim i madh për mua”, deklaroi Ruçi para arbëreshëve.

Kreu i Kuvendit ndodhej në Portocannone për të përuruar bashkë me krerët lokalë bustin e heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.
“Nuk ua solla unë Skënderbeun, heroi na mblodhi ne. Skënderbeu kohezion kombëtar, përball sfidave kombëtare. Thënia e Skënderbeut ‘Lufta ime është lufta juaj’ është vlerë aktuale në Evrope”,
deklaroi kreu i Kuvendit, i cili është takuar gjatë vizitës së tij me Presidentin e Rajonit Molise, të Italisë z.Donato Toma.

Gjatë takimit, Ruçi kërkoi rinisjen e bashkëpunimit dypalësh. Ndërkohë nga ana e tij Presidenti Toma tha se është i impresionuar nga përvoja dhe personaliteti i kreut të Kuvendit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 09:35

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas deklaratave te fundit te selisë blu për 30 qershorin, duke theksuar se socialistet do të jenë kudo në këtë datë kur shqiptarët duhet të shprehen me votë.

Postuar: 25/06/2019 - 09:31

Kreu i shtetit, Ilir Meta pas konferencës së lajmëruar në orën 8 të mëngjesit, pasi ka dhënë mesa

Postuar: 25/06/2019 - 09:30

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, i ftuar në Vizion Plus ka kome

Postuar: 25/06/2019 - 09:30

Ndërkohë që presidenti Meta doli në një konferencë të jashtëzakonshme pas vendimit të Kolegjit Zg

Postuar: 25/06/2019 - 09:29

Në konferencën e jashtëzakonshme pas vendimit të djeshëm të Kolegjit Zgjedhor, presidenti Ilir Me

Postuar: 25/06/2019 - 09:28

Presidenti Ilir Meta i cilësoi zgjedhjet e 30 qershorit si partiake, duke shtuar se nuk ka ndërme

Postuar: 25/06/2019 - 09:27

Presidenti i vendit, Ilir Meta i ka dhënë fund cdo dileme lidhur me qëndrimin e tij në postin për