Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ruçi vendos të mblidhet këshilli i legjislacionit, ja kur do zhvillohet

Postuar: 19/09/2018 - 15:47

Mbledhja e këshillit të legjislacionit ku do të diskutohet nisma kushtetuese e PD për vetingun në politikë, do të zhvillohet më 26 shtator.

Me urdhër të kreut të Kuvendit, Gramoz Ruci, këshilli i legjislacionit dhe komisioni i ligjeve mblidhen për të shqyrtuar nismën kushtetuese të PD për vettingun në politikë, më 26 shator në orën 12:00.

Në bashkëbisedimin e zhvilluar një ditë më parë me gazetarët, kreu i PD Lulzim Basha, kërkoi nga kryeparlamentari Ruci, mbledhjen e Këshillit të Legjislacionit ditën e premte, për të shqyrtuar nismën e opozitës për vetting në politikë.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 10:30

Arrestimet e ditëve të fundit kanë shkaktuar ditën e djeshme debate shumë të forta në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste.

Postuar: 23/10/2018 - 10:20

Arrestimet e së dielës kanë ndezur dje situatën politike në vend.

Postuar: 23/10/2018 - 07:56

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj paralajmëroi ditën e djeshme se goditjet e “Forca e Lig

Postuar: 23/10/2018 - 07:54

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpërthyer ditën e djeshme sërish në akuza të for

Postuar: 23/10/2018 - 07:53

Lëvizja Socialiste për Integrim ka vijuar edhe ditën e djeshme me sulmet e saj në adresë të Kryep

Postuar: 23/10/2018 - 07:49

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ka reaguar ditën e djeshme sa i takon arrestimeve të

Postuar: 23/10/2018 - 07:45

Kryeministri Edi Rama ka folur dje sërish për çështjen e mbylljes së basteve.