BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Politike

Rudina Hajdari dhe Eno Bozdo paralajmërojnë ndryshimin e madh në politikën shqiptare, ja çfarë do të ndodhë më 7 korrik

Rudina Hajdari dhe Eno Bozdo paralajmërojnë ndryshimin e madh në

Zëra nga e djathta e shohin7 korrikun si shenjë e ringritjes dhe ringjalljes së opozitës. Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari, në një intervistë televizive është shprehur se Shqipëria ndodhet në kaos. Hajdari tha se protesta është i vetmi mjet nëpërmjet të cilit qytetarët mund të ngrenë zërin e të revoltohen ndaj qeverisë, sipas saj të korruptuar. Hajdari “drejtoi gishtin” nga pushtetarët se po vjedhin para nga xhepat e qytetarëve të thjeshtë për ti dërguar në kompani fiktive për përfitimet e tyre. “Shumë më pak shqiptarë që shkojnë me pushime. Nëse opozita sot ndodhet në një moment të vështirë, vendi ndodhet në një moment akoma edhe më të vështirë. Protesta është i vetmi mjet për të ngritur zërin e për tu revoltuar. Sot ata sigurojnë familjet e tyre ndërkohë që Shqipëria është në kaos. Janë lekët tona që vidhen e çohen në kompani fiktive e më pas në parajsa fiskale”, u shpreh ish-deputetja Hajdari. Gjithashtu dhe anëtari i kryesisë së PD Eno Bozdo, u shpreh dje se tashmë PD është rikthyer në opozitë pas një viti aspak të thjeshtë. Ai tha se nga situata e brendshme në të cilën ka qenë PD, janë neglizhuar shumë gjëra si opozitë. Sipas tij, data 7 korrik do të shënojë gjithashtu një ditë shumë të rëndësishme për rëndësinë që ka në shenjën e ringritjes dhe ringjalljes së opozitës. “Më së fundmi PD është rikthyer në opozitë pas një viti aspak të thjeshtë për ne, ku prej situatës së brendshme janë neglizhuar shumë gjëra si opozitë. Tashmë gjërat janë të mbyllura. PD ka filluar ritmin e saj normal të punës. Data 7 korrik do të shënojë gjithashtu një ditë shumë të rëndësishme për ne për rëndësinë që ka në shenjën e ringritjes dhe ringjalljes së opozitës por dhe të bërjes për vete të komunikimit me opinionin publik për çfarë po ndodh në vend dhe për mënyrën si vendi është duke u qeverisur dhe për të ardhmen e ti”, deklaroi Bozdo.

Më të lexuarat