BREAKING NEWS

Nuk e fituan dot betejën/ Katër pacientë humbin jetën në Infektiv orët e fundit, ministria jep detajet zyrtare

Nuk e fituan dot betejën/ Katër pacientë humbin jetën
x

Politike

Rudina Hajdari jep lajmin e mirë: Më në fund...

Rudina Hajdari jep lajmin e mirë: Më në fund...

Deputetja Rudina Hajdari ka shprehur entuziazmin për ndryshimin e sistemit zgjedhor.

Hajdari thotë se pas insistimit të shoqërisë civile nis procesi për ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë ndryshimit të sistemit dhe hapjes së listave.

“Një lajm i mirë! Më në fund pas insistimit tonë në parlament, pas insitimit të shoqërisë civile dhe pas insistimit të pjesës më të madhe të shoqërisë shqiptare, nisi procesi zyrtar për ndryshimet kushtetuese të cilat do i hapin rrugë ndryshimit të sistemit zgjedhor dhe hapjes së listave, në mënyrë që fuqinë për përzgjedhjen e deputëtëve në kuvend mos ta kenë kryetarët e partive, por ta kenë qytetarët shqiptarë”, shkruan Hajdari.

Më të lexuarat