Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rudina Hajdari nuk ndalet, flet hapur dhe nxjerr prapaskenat e rënda për demokratët: Jam sulmuar shumë nga PD!

Postuar: 12/06/2019 - 11:41

Kryetarja e grupit parlamentar demokrat, Rudina Hajdari, u shpreh në emisionin “Dita Jonë” se gjatë kësaj periudhe gati 3 vjeçare në politikën shqiptare është sulmuar më shumë nga Partia Demokratike sesa nga ajo socialiste.

“Jam e sulmuar akoma më shumë nga Partia Demokratike. Shikoj të gjitha mediat e lidhura me ta që sulmojnë shumë shpesh dhe për këtë më vjen shumë keq. Unë nuk do ta kisha sulmuar kurrë një koleg timin për një vendim. Nuk është se më ka dhembur kjo gjë, pasi kur beson vërtetë në ato që bën duhet të jesh e fortë dhe e bindur. Në të kundërt, sulmet do të depërtojnë. Për mua ka pasur efekt të kundërt dhe këto sulme të ndryshme më kanë bërë më të fortë”, tha deputetja.

Por pse sulmohet Rudina Hajdari nga PD?

“E shikoj se shpeshherë këto sulme vijnë për shkak të pendimit që ata kanë që e kanë marrë këtë vendim dhe më vjen keq për disa prej tyre”, u shpreh Rudina Hajdari.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/06/2019 - 18:21

Kandidati për Bashkinë e Këlcyrës Hazbi Kasaj, ka komentuar vendimin e presidentit Ilir Meta, i cili ka dekretuar anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Postuar: 16/06/2019 - 18:12

Ish-deputeti i PD-së, Xhemal Gjunkshi denoncoi ngjarjen e ndodhur sot në mesditë në Bulqizë, ku u

Postuar: 16/06/2019 - 17:59

Prej më shumë se dy vitesh Shqipëria po reformon tërësisht sistemin e drejtësisë me asistencën e

Postuar: 16/06/2019 - 17:41

Militantët e PD-së dhe LSI janë mbledhur për t'i bllokuar rrugën kryeministrit Rama që po kth

Postuar: 16/06/2019 - 17:22

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur nga Pusteci, ish-ministrit të Jashtëm, Neritan Cekës.

Postuar: 16/06/2019 - 17:00

Voltana Ademi ka reaguar për situatën e krijuar me kontratat, ku tha se ka ndikuar politika në ve

Postuar: 16/06/2019 - 16:50

Kryeministri Edi Rama ka bërë një paralelizëm mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen