BREAKING NEWS

Shpërthen vatra në Mat, vazhdon të rritet numri i të infektuarve me Covid-19

Shpërthen vatra në Mat, vazhdon të rritet numri i të
x

Politike

Rudina Hajdari reagon ndaj vendimit për Saimir Tahirin dhe jep mesazhin e fortë: Duket si një hap i sforcuar

Rudina Hajdari reagon ndaj vendimit për Saimir Tahirin dhe jep mesazhin e

Kryetarja e Grupit të Demokratëve në Parlament, Rudina Hajdari e ka quajtur vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për rastin e Saimir Tahirit, si zhgënjyes për të tërë popullin.

Sipas Hajdarit, Gjykata dështoi të bënte historinë dhe dha një dënim të papërfillshëm.

Hajdari shkruan:

“Ndërkohë që gjykata dështoi të bënte histori me një dënim të papërfillshëm, drejtësia tregoi se është ende nën presionin e politikës.

Duket si një hap i sforcuar për gjykatën me vendimin “shërbim prove” për një zyrtar të lartë, por që në të vërtetë zhgënjeu një popull të tërë”.

 

 

 

Më të lexuarat