Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Rudina Hajdari sulmon ashpër Ilir Metën dhe e paralajmëron: Nëse e bën një gjë të tillë, kemi të bëjmë me një dënim të rëndë

Postuar: 20/06/2019 - 23:51

Kryetarja e grupit parlamentar Demokratik, Rudina Hajdari është shprehur se nëse Presidenti Meta shpërndan parlamentin atëherë do të kishim një shkelje të rëndë të kushtetutës.

Hajdari tha:

“Presidenti ka anuluar datën e zgjedhjeve por që nuk ka arritur të gjejë një datë tjetër dhe kjo do të thotë se ka shkelur kushtetutën. Nga ana tjetër kemi pasur një mazhorancë që ka shantazhuar opozitën se do të miratojë një rezolutë duke bërë që të ketë ndërhyrje. Nëse ndodh që presidenti shpërndan parlamentin është shkelje e rëndë e kushtetutës. Nësë e bën një gjë të tillë atëherë kemi të bëjmë me një dënim të rëndë. Unë besoj që nuk do ta bëjë pasi nuk ka ndodhur asnjëherë në këto vite.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 18:15

Sekretari për Çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata komentoi ftesën e kryeministrit Edi Rama, drejtuar opozitës së bashkuar për të bërë marrëveshje për reformën zgjedhore, pa kushte,

Postuar: 18/09/2019 - 18:00

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj foli për situatën politike aktuale në vend.

Postuar: 18/09/2019 - 17:50

Deputeti Lefter Maliqi ka komentuar ftesën publike që kryeminsitri Rama i drejtoi sot opozitës jo

Postuar: 18/09/2019 - 17:40

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur sot Kongresin e 7-të të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura

Postuar: 18/09/2019 - 17:37

I ftuar në emisionin “Top Talk”, anëtari i Komisionit të Ligjeve dhe atij Hetimor, Ad

Postuar: 18/09/2019 - 17:28

Kryeministri Rama i ka bërë ftesë për dialog pa kushte për reformën zgjedhore opozitës ditën e so

Postuar: 18/09/2019 - 17:27

Në konferencën për shtyp të Angela Merkel-it me kryeministren e Serbisë, një konferencë kjo që sa