Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Rudina nuk është rrit me Azemin,”, Murrizi tregon marrëdhënien e tij me deputeten: Jam pak i vështirë për të diskutuar skutave!

Postuar: 20/04/2019 - 20:02

Deputeti Myslim Murrizi i ftuar në emisionin 'Kjo javë' në News 24 ka komentuar edhe marrëdhënien me deputeten Rudina Hajdari, vajzën e liderit Azem Hajdari.

Murrizit shprehet se Hajdari është një deputetet e re dhe ka një marrëdhënie miqësore me të që prej 18 muajsh.

Sipas Murrizit, Hajdari nuk ka firmosur krijimin e ndonjë partie, thjesht janë lajme që kanë qarkulluar në media.

“Kam marrëdhënie miqësore prej 18 muaj që e njoh dhe marrëdhënie si e bija e shokut tim Azem Hajdarit në 1998 dhe kur është plagosur në Kuvend në duart e mija. Liderët nuk caktohen, por zgjidhjen. Rudina nuk është rrit me Azemin, mesa di unë kur Azemi është fut në kuvend ajo ka qenë 9 vjeçe ndërsa kur u vra ishte 10 vjeçe.

Në 100 vjet në dijeninë time, mesa di unë nga këta filozofët përveç Xhorxh Bushit nuk di ndonjë tjetër. Fakti që është në parlament, shqiptarët nuk duhet të merren me fjalët e saj, pasi po të hapësh kasetat e  TVSH gjen gabime politikanësh plot. Ajo është e re në këtë rrugë, të jem i sinqertë nuk kam parë ndonjë deklaratë të Rudinës që ka firmosur, këto i nxjerrin mediat.

Unë besoj që për çdo forcë politike jo komuniste, liderët nuk emërohen dhe në çdo parti e re që mund të krijohet, liderët caktohen në zgjedhje. Unë kam qenë mbrëmë dhe kemi biseduar. Unë jam pak i vështirë për të diskutuar skutave.

Të jem i qartë akoma sot nuk kam parë asnjë prononcim të Rudinës që të thotë që kam krijuar parti që të thotë që kam krijuar parti”, tha Murrizi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 17:50

Sekretari për Marrëdhëniet e Jashtme të Partisë Demokratike Gerti Bogdani deklaroi se në radhët e zyrtarëve të Partisë Socialiste ka persona të tjerë të inkriminuar, listë e cila sipas tij kryesohet nga kryebashkiaku

Postuar: 19/08/2019 - 17:13

Ministrja e Financave Anila Denaj ka paralajmëruar se javën tjetër do të ketë emra konkretë të ko

Postuar: 19/08/2019 - 16:24

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdh

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod