BREAKING NEWS

Inspektorati i Lartë i Drejtësisë nis furtunën në gjyqësor dhe lëshon paralajmërimin: Hetim ndaj 18 magjistratëve në të gjithë vendin, lirime para kohe dhe zvarritje dosjesh

Inspektorati i Lartë i Drejtësisë nis furtunën në
x
BREAKING NEWS

“Pse zgjohet Luli pas një vrasjeje?”/ Frrok Çupi nxjerr prapaskenat ‘bombë’ për ekzekutimin e themeluesit të PD-së: Krim i madh! Ne na plasën në qeli, Berishën e morën me...

“Pse zgjohet Luli pas një vrasjeje?”/ Frrok Çupi nxjerr
x
BREAKING NEWS

Meta në shtator rrezikon të bllokojë qeverinë e re, tentativa në prapaskenë për të vonuar plotësimin e Kushtetueses dhe shkarkimin e presidentit

Meta në shtator rrezikon të bllokojë qeverinë e re,
x
BREAKING NEWS

Trupat amerikane nuk largohen, SHBA mesazh të fortë rusëve se do qëndrojnë në Shqipëri edhe pas “Defender”-it për të stërvitur ushtrinë shqiptare

Trupat amerikane nuk largohen, SHBA mesazh të fortë rusëve se do
x
BREAKING NEWS

Berisha nën terrorin e bashkëqeverisjes Rama-Basha, ish-kryeministri i shqetësuar nga lëvizjet e ndërkombëtarëve dhe surprizat e shtatorit

Berisha nën terrorin e bashkëqeverisjes Rama-Basha, ish-kryeministri i
x
BREAKING NEWS

Qeveria e re, vetëm 4 ministra gëzojnë besimin e Ramës, ja kush rrezikon largimin dhe ndryshimi i strukturës së ministrive

Qeveria e re, vetëm 4 ministra gëzojnë besimin e Ramës, ja
x
BREAKING NEWS

Edith Harxhi nxjerr informacionet “bombë”, zbulon politikanin që do të fundosë SHBA: Kjo parti shumë shpejt do të zhduket...

Edith Harxhi nxjerr informacionet “bombë”, zbulon politikanin
x
BREAKING NEWS

‘Fluturon’ kurba në Shqipëri! Numri i të infektuarve në vend rritet shpejt, ministria zbardh shifrat më të fundit

‘Fluturon’ kurba në Shqipëri! Numri i të infektuarve
x

Politike

“Rugova ruhej nga...”, Spartak Ngjela ‘trondit’ me deklaratën ndaj Hashim Thaçit

“Rugova ruhej nga...”, Spartak Ngjela ‘trondit’ me

Avokati i njohur Spartak Ngjela tha në emisionin “Open”, Ngjela se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka ditur për akuzat dhe sërish vendosi që të shkonte në Amerikë.

Gjithashtu Ngjela hodhi dyshime se akuzat mund të jenë të vërteta duke pretenduar se edhe i ndjeri Ibrahim Rugova kishte frikë nga luftëtarët e UÇK-së.

“Si nuk e di ky që i është depozituar padi? S’duhet të ishte nisur fare! E dinte që ishte nën akuzë. Të lutem tani… Këta nuk dinte të mbrohen se janë guerilistë. Po ka vrarë paslufte…Rugova ka vajtur në Hagë, ai ruhej nga të vetët. Nuk e dinte se çfarë bënin këta. Ai vrau shokët e tij pas krahëve, Enver Hoxha i vrau. Si mund të vritet Qemall Stafa me plumb pas shpine?,”- tha avokati i njohur.

Më të lexuarat