BREAKING NEWS

Edi Rama jep sinjale për ndryshime në qeveri, zbardhen paralajmërimet në takimet me deputetët e krerët e bashkive, ja ministrat që pritet të lëvizin

Edi Rama jep sinjale për ndryshime në qeveri, zbardhen
x

Politike

“Rugova ruhej nga...”, Spartak Ngjela ‘trondit’ me deklaratën ndaj Hashim Thaçit

“Rugova ruhej nga...”, Spartak Ngjela ‘trondit’ me

Avokati i njohur Spartak Ngjela tha në emisionin “Open”, Ngjela se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka ditur për akuzat dhe sërish vendosi që të shkonte në Amerikë.

Gjithashtu Ngjela hodhi dyshime se akuzat mund të jenë të vërteta duke pretenduar se edhe i ndjeri Ibrahim Rugova kishte frikë nga luftëtarët e UÇK-së.

“Si nuk e di ky që i është depozituar padi? S’duhet të ishte nisur fare! E dinte që ishte nën akuzë. Të lutem tani… Këta nuk dinte të mbrohen se janë guerilistë. Po ka vrarë paslufte…Rugova ka vajtur në Hagë, ai ruhej nga të vetët. Nuk e dinte se çfarë bënin këta. Ai vrau shokët e tij pas krahëve, Enver Hoxha i vrau. Si mund të vritet Qemall Stafa me plumb pas shpine?,”- tha avokati i njohur.

Më të lexuarat