Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Sa kohë të janë këta drejtues, nuk ...", Rama mesazh të qartë demokratëve për 30 qershorin

Postuar: 15/06/2019 - 22:55

Kryeministri Edi Rama nga Korça ku po mbajti një takim elektoral deklaroi se sa herë që opozita ka këta drejtues, nuk do të ikë.

Rama më tej tha se këta liderë opozitarë po treten nga frika e tyre, ndërsa shtoi se edhe Amerika shpesh ua ka përmendur emrat. Kreu i qeverisë më tej vijoi të bëje ironi me politikanët e opozitës.

“Meta shpesh herë është anormal. Këtu jo 97, por as çuni i Fahri Balliut nuk del më. Bëjnë sikur këtu po bëhet nami, por këtu nuk po ndodh asgjë. Shumë e thjeshtë është rruga që Berisha t’i thotë Bashës që të ikë nga rruga. Turp, qeveria e SHBA i është drejtuar Metës dhe Kryemadhit me emër dhe mbiemër. Turp më të madh nuk ka. Si mundet këta njerëz të pretendojnë se do marrin pushtetin nesër. Nuk ikin dot as në Greqi jo më në Amerikë. Ata do të treten nga frika e tyre. Sa kohë janë këta drejtues të opozitës, nuk do largohem”, tha Rama.

Edi Rama tha se edhe demokratët duhet të votojnë më 30 qershor, kurse shtoi se protestat po japin efekte negative në ekonomi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 12:26

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politikisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë e Edi Ramës.

Postuar: 23/07/2019 - 12:20

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho deklaroi se opozita do të vijojë protestat si rrug

Postuar: 23/07/2019 - 12:10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dje një mesazh shumë të qartë për të gjithë pushtetarë

Postuar: 23/07/2019 - 11:27

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” shprehet se procesi

Postuar: 23/07/2019 - 11:07

OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama në lidhje me paketën anti shpifje për të rishi

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanit nuk i del ‘e keqja’ me përkujtimin e 3 vje

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Thellohet akoma dhe më tej skandali me falimentimin e “Veneto Banka”.