BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin e Zi, Polonia përgatitet për luftë

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin
x

Politike

Saimir Korreshi sfidon publikisht Bashën dhe Berishën, zbulon çfarë do të ndodhë në zgjedhjet e 6 marsit në Lushnje: Nëse ata si ulin armët, do...

Saimir Korreshi sfidon publikisht Bashën dhe Berishën, zbulon

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi komentoi sot në një intervistë për MCN Live, zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit. Ai deklaroi se fitorja në Lushnje do të jetë e garantuar nëse dalin me një kandidat të vetëm.

Korreshi tha se fitorja është e garantuar nëse dilet me një kandidat të vetëm dhe se sipas tij, kandidati në këtë rast nuk do të jetë i Bashës apo Berishës, por i Partisë Demokratike të Lushnjes dhe se nëse arrihet të dakordësohet për emrin e vetëm të duhur klo do të kalojë përtej siglës.

“Dëshira e demokratëve të Lushnjes është për një kandidat të vetëm që probabiliteti është më i madh për të fituar. Bashkinë e Lushnjës ta kthejmë në favor të PD, duhet angazhim politik. Një kandidat i përbashkët, por s’kemi gjetur akoma një emërues. Kanë dalë kandidatë shumë emra të mirë, baza i njeh mirë të 4 kandidatët, por ende nuk është arritur në një emërues të përbashkët.

Nëse do dalim me një propozim do të thotë që një kandidat të vetëm e privojmë. Kemi kërkuar të vëmë logjikën në punë dhe nëse dalim me një emër do të thotë që kemi rënë dakord. Ne po diskutojmë akoma për një kandidat dhe nuk mund të shprehem në këto kushte.

Unë nuk e kam menduar të jem vetë në garë por këtu nuk diskutohet nëse kandidati do të jetë me bindje nga grupoi i rithemelimit apo Bashën, por pretendojmë të arrijmë një kandidat fitues për Lushnjën. Kandidati do të jetë i PD së Lushnjës, s’ka të Bashës apo Berishës. Nëse ata si ulin armët do punojmë ne që ti ulin armët. Por ky kandidat do të jetë i PD Lushnjës. Me kandidat të vetëm Lushnja fiton.”, tha Korreshi.

Më të lexuarat