BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Politike

Saimir Korreshi vjen në parlament me një dhuratë për ministren e Bujqësisë: Drejtësi e vonuar është drejtësi e munguar

Saimir Korreshi vjen në parlament me një dhuratë për

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi gjatë fjalës së tij në Kuvend, është shprehur se në vendin tonë mungon drejtësia.

Më tej Korreshi shtoi se i kishte sjell një palë çizme ministres së Bujqëisë si dhuratë nga fermerët e Lushnjës.

Saimir Korreshi: Një hartë gjyqësore që sot po centralizohet për ta pasur në kontroll. Dihet që proceset gjyqësore nuk zgjidhen brenda ditës. Krijohet kaos. Drejtësi e vonuar është drejtësi e munguar. Do katër vjet të dali çështja po të jesh me fat. I bëjmë thirrje dhe deputetëve të PS duhet të dëgjojnë më tepër mendimin e qytetarëve të Lushnjës. Fermerët me kishin bërë dhuratë për Ministren e Bujqësisë një palë çizme por garda nuk më la t’i fusja brenda. Mos vallë këto fara që kanë probleme fermerët mos kanë ardhur pak fare nga ju kontrabandë?! Lekët janë rruajtur si gjithmonë.