BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Sali Berisha analizon zgjedhjet e 14 majit: Opozita do ngrihet deri në mosbindje civile

Sali Berisha analizon zgjedhjet e 14 majit: Opozita do ngrihet deri në

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin “Open” në News24 ka deklaruar se opozita do të shkojë deri në mosbindje civile për të rikthyer votën në vend.

I pyetur nga Robert Rakipllari se duke qenë se kanë prova për manipulimin e zgjedhjeve, ku do t’i dorëzojnë duke qenë se tashmë nuk e “takon asnjë ambasador”, Berisha u përgjigj se provat do t’i dërgohen institucioneve të tjera europiane, si ODIHR dhe Parlamenti Europian.

Pjesë nga diskutimi në studio:
Berisha: Opozita do ngrihet me forcën më të madhe për të rikthyer votën në vend, deri në mosbindje civile

Rakipllari: Këtë e premtuat edhe vjet

Berisha: Do e bëjmë. Pas zgjedhjeve do e bëjmë. Po bëjmë fillimisht verifikimet. Por nuk na japin videot

Rakipllari: I kërkoni hajdutit na jep provat. Pas 2001 Berisha vërtetoi tek ndërkombëtarët që zgjedhjet u deformuat. Ua dërguar ambasadorëve në Bruksel. Mund ta bëni edhe tani këtë gjë, por nuk ju takon asnjë ambasador.

Berisha: Nuk shkoj tek asnjë ambasador. Para pak kohe një ambasador që u shpreh për zgjedhjet kur më parë u desh shumë kohë që të shpreheshin. Sepse Rama vijoi haptazi dhe shokoi edhe ndërkombëtarët.
Dokumentacioni do dërgohet në ODIHR, kongresi i autoriteteve loke dhe Parlamenti Europian. Qendra që kanë ekspertizën e vlerësimit të zgjedhjeve. Kemi qenë në kontakt të vijueshëm dhe jemi shumë të kënaqur me raportin e ODIHR.

Shehu: Folët për mosbindje civile, që do mbështetje masive.
Ç’konsideroni mbështetje?

Berisha: Në radhë të parë kauza. U paraqet qytetarëve një kauzë të drejtë, jo të stisur dhe jashtë çdo tendence për ta manipuluar.

Shehu: Nëse ata blihen me 50 euro nuk dalin për kauzën tuaj.

Berisha: 50 mijë idealistë votuan për BF.