BREAKING NEWS

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm për taksën ndaj Serbisë, ja çfarë u vendos dhe kur do hyjë në fuqi

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm
x

Politike

Sali Berisha bie dakord me Ilir Metën: Rama largohet me lëvizje të fuqishme popullore

Sali Berisha bie dakord me Ilir Metën: Rama largohet me lëvizje

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se Edi Rama mund të largohet me një lëvizje të fuqishme popullore, si në Bolivi dhe Armeni.

“E vërteta është se ekonomia është në rrokullisje. Shqiptarët duhet ta dinë se rrogat e administratës publike nuk po paguhen me të ardhurat që mblidhen por me një mekanizëm jashtzakonsiht të rrezikshëm bankar. Ky borxh 82% që shkon dhe këtu nuk janë llogaritur 600 milion euro të prapambetura, është 14 miliard borxhi, nuk ka investitorë të huaj që të vjen. Mungesa e gjykatave është baras mungesë shteti ligjor dhe bashkë me borxhin e bën situatën dramatike. Zgjidhja është largimi i shkaktarit. Edi Rama largohet me një lëvizje të fuqishme popullore, si në Bolivi dhe Armeni, pa lëshuar sheshin. Edi Rama e ka gjetur dhe ikën,  ai le të ikë por më nuk kthehet dot në zyrë, nuk mund të rrijë kryeministër në tunelet e Skraparit dhe Mokrës.

Angazhimi i diasporës dhe emigracionit është e një rëndësie të jashtëzakonshme për Shqipërinë, për të sotmen dhe të ardhmen e saj. Ndryshimet këtu kanë një strukturim të tmerrshëm të mafies që imagjinata njerëzore e ka të vështirë ta marrë vesh dhe në kërtë rast duhet një vullnet mendjehekur dhe integritet. Jam dakord me Presidentin kur flet për grusht shteti”, tha Berisha në Ora News.