BREAKING NEWS

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun e Dibrës

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun
x

Politike

Sali Berisha humb njeriun e afërt, ish-kryeministri jep lajmin e trishtë dhe ndan momente nga ceremonia e varrimit

Sali Berisha humb njeriun e afërt, ish-kryeministri jep lajmin e

Ish-kryeministri  Sali Berisha ka humbur kushëririn e tij të afërt.  Lajmin e bën me dije  ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj.

Në një postim në rrjetin e tij ne Facebook  shfaqen pamjet në ceremoninë mortore.

“Sot në Tiranë për t’i dhënë lamtumirën e fundit Sulejman Berishës, të cilin kam pasur nderin ta njoh për së afërmi, në kohën më të vështirë për Kosovën. Baca Sulejman, kushëri i afërt i ish-kryeministrit Sali Berisha, gjatë luftës së fundit në Kosovë, kullën e tij në Tropojë e kishte vënë në shërbim të plotë të UÇK-së. Me kalimin e tij në amshim, familja humbi të dashurin e tyre kurse Kosova një prej vëllezërve që iu bë krah çlirimit të saj. I përjetshëm qoftë kujtimi për të”, shkruan Haradinaj.

Sali Berisha humb njeriun e afërt, ish-kryeministri jep lajmin e

Më të lexuarat